Aktualności

01.09.2020

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wizyty w gabinecie w standardowych godzinach pracy:
Poniedziałek - piątek 8:00-20:00
Sobota 9:00- 14:00 Do zobaczenia!

01.03.2015

W ramach szerzenia profilaktyki z zakresu higieny jamy ustnej wprowadzamy cykl warsztatów pod tytułem: ,, Chcę mieć piękny uśmiech ”. Celem akcji jest szerzenie oświaty zdrowotnej i promocja zachowań prozdrowotnych.

W naszym gabinecie stomatologicznym, oprócz leczenia oferujemy profesjonalne zabiegi pomagające w zapobieganiu próchnicy, stanom zapalnym dziąseł oraz chorobom przyzębia. Tylko regularne wizyty w gabinecie profilaktyczno-higienizacyjnym mogą nas uchronić przed nieprzyjemnymi zabiegami i bólem.

Nasza wyspecjalizowana higienistka - Joasia pomoże znaleźć Państwu najlepsze rozwiązania i poprawić stan zdrowia jamy ustnej. Przedstawi zabiegi z zakresu profilaktyki, instruktaż higieny ( w tym wyjaśni różnice pomiędzy dostępnymi na rynku pastami i szczoteczkami do mycia zębów dla dzieci i dorosłych ), zleci odpowiednią dietę.

W ramach promocji wszystkie spotkania odbywają się bezpłatnie. Warunkiem uczestniczenia jest wysłanie informacji na nasz adres e-mail orto-plus@orto-plus.pl o chęci wzięcia udziału . Po zebraniu odpowiedniej ilości osób, każdy otrzyma informację zwrotną o dacie i godzinie organizowanego spotkania.W ostatnim czasie firma została wyposażona w mikroskop endodontyczny niemieckiej firmy Carl Zeiss, zapewniający powiększenie pola operacyjnego do 21,3x. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie skomplikowanych i precyzyjnych zabiegów z zakresu endodoncji i mikrochirurgii tj. usuwanie złamanych narzędzi kanałowych, odnajdywanie ujść dodatkowych kanałów korzeniowych , opracowywanie kanałów zakrzywionych i zobliterowanych.

W 2013 r. został zakupiony drugi mikroskop endodontyczny, który stwarza kolejną możliwość przeprowadzania skomplikowanych zabiegów endodontycznych ( leczenie kanałowe zębów ),zapewniając prawidłowy wynik leczenia.

W 2013 roku przychodnia zakupiła również najnowsze dzieło firmy Planmeca - system radiografii cyfrowej Planmeca ProSensor. Aparat ten połączony z komputerem umożliwia dokładną analizę zdjęcia zęba na monitorze bezposrednio po jego wykonaniu. Dawka promieniowania pochłaniana przez pacjenta jest mniejsza o ok. 90% w stosunku do zdjęć wykonanych tradycyjnie.

Na miejscu istnieje możliwość wykonania chirurgicznych zabiegów usuwania zatrzymanych zębów, odsłanianie, resekcji i hemisekcji, plastyki wędzidełka warg, języka, wyrostka zębodołowego. W przypadku poważnych wad gnatycznych i zgryzowych niezbędne jest kompleksowe leczenie pacjenta przez ortodontę i chirurga ortognatycznego. Nasza przychodnia współpracuje z dr Jagielakiem, który zajmuje się przeprowadzaniem operacji chirurgicznych w trudnych przypadkach wad gnatycznych oraz deformacji twarzowo - czaszkowej.

Jako jedni z nielicznych zajmujemy się całkowitą diagnostyką i leczeniem schorzeń stawów skroniowo – żuchwowych.

Oferujemy bezbolesny zabieg piaskowania zębów, wskazany szczególnie dla osób palących i pijących dużo kawy oraz noszących stałe aparaty ortodontyczne. Jest to zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego (pozostałego po skalingu ) z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i innych substancji (w tym pęcherzyków powietrza).Piaskowanie ułatwia również przygotowanie zębów do zabiegu wybielania nocnego. Nocne wybielanie nakładkowe to metoda wybielania zębów w pełni bezpieczna o skuteczności sięgającej około 90%. Pozwala wybielić zęby o kilka odcieni w ciągu kilku dni. Usuwa przebarwienia jedynie z zębów - wszystkie wypełnienia, uzupełnienia protetyczne oraz korony nie zmieniają pod jego wpływem swojego koloru. Dlatego też zaleca się wybielanie zębów za pośrednictwem tej metody przed wykonaniem ostatecznych wypełnień kompozytowych, koron, czy licówek, by móc dopasować ich barwę do tej osiągniętej po zabiegu wybielania zębów. Warunkiem uzyskania najlepszych efektów jest również odczekanie dwóch tygodni w celu zagwarantowania optymalnego czasu na ustabilizowanie się koloru zębów.

Copyright (c) 2011 Orto-Plus. Projekt i wykonanie: www.bazingadesigns.com - strony internetowe Puławy